Zimní mistrovství ČR čtrnáctiletých

Vydáno dne 14. 12. 2004 (počet přístupů 2602)

Bazén Tesly v Brně - Lesné byl ve druhé polovině letošního roku pořádně vytížen plaveckými závody. Tím nejvýznamnějším z hlediska žákovského plavání bylo Zimní mistrovství ČR čtrnáctiletého žactva. Startovali na něm i čtyři plavci Motorletu. Nejlépe se loučení se žákovskou kategorií povedlo Tereze HROMÁDKOVÉ. Stříbro za výkon na trati 100 m prsa a bronz na dvojnásobné trati doplnila ještě dvěmi bodovanými umístěními.

V následující tabulce je přehled všech výkonů plavců Motorletu na ZMČR čtrnáctiletých. Zaplavaný čas je porovnán s jejich letošním maximem na dané trati. Podle tohoto porovnání byla v nejoptimálnější formě Katarína ZUBOVÁ, ale alespoň jeden osobáček si zaplavali všichni.

vyhlášení disciplíny 100 m prsa žákyň
"V komentářích na internetu jsem se všude dočetl o úžasných závodech. Možná jsem byl na jiném bazéně?ale. Organizaci Komety Brno se nedá opravdu nic vytknout. Vše proběhlo bez zádrhelů. Ale ten zbytek? Jinak to byly takové normální kápéžetky (porovnával jsem si to s loňským mistrovstvím 89-90 v Trutnově a rozdíl to byl ohromný). Zkrátka a dobře atmosféra nebyla jako na mistrovství.

Naštěstí výkonům to nijak neuškodilo a tak jsme si odvezli z Lesné nejen dvě medaile, ale i pěknou řádku osobáků. Největší radost mi udělala Katarína ZUBOVÁ, která po vleklých zdravotních komplikacích konečně zaplavala časy, které si určitě zasloužila vzhledem ke svému tréninkovému úsilí (na 400PZ osobák o 10sec). Naší největší hvězdou byla tradičně Tereza HROMÁDKOVÁ. Osobáky, medaile a hlavně skvělý přístup k závodům. Klára VÝBORNÁ plavala na osobákách, ale ve velké konkurenci se výrazně neprosadila. Pavlu PÍCHOVI se zdařil start na 1500VZ, kde si zaplaval osobák o více jak 20sec.

Konečné hodnocení tedy zní: výkony super, závody průměr."

Výsledky závodu jsou dostupné pomocí programu Výpis výsledků z Registru výkonů. Zatím ale nebsahují výsledky štafet.